Finišavo jau antrąsyk vykęs konkursas studentams “EA-PSM: Neskaičiuok per naktį!”

Paslaugos energetiniam ir technologiniam efektyvumui

Džiaugiamės prisidėdami prie mokslo ir verslo bendradarbiavimo! Po pusmetį trukusio intensyvaus studentų darbo, finišavo konkursas, sukvietęs 25 studentus iš 6 aukštųjų mokyklų, pramonės ir energetikos įmonių specialistus bei globojamas LR Energetikos ministerijos!

Konkurso, startavusio spalį, pagrindinė idėja buvo suteikti studentams galiymybę atlikti praktinius darbus naudojantis EA-PSM Electric programine įranga. Konkursu siekiama skatinti studentus naudotis inovatyviais industrijoje naudojamais įrankiais, taip plečiant jų kompetencijas bei gerinant rašto darbų kokybę.

Konkursą globojo LR Energetikos Ministerija ir tokios įmonės kaip: ORLEN Lietuva, Vilniaus šilumos tinklai, Detra Solar, Klaipėdos vanduo, Elinijos, RETAL Baltic Films, Kauno mokslo ir technologijų parkas. Konkurso globėjai pateikė realius uždavinius iš praktikos ir dalyvavo darbų vertinime.

Šaunu, kad tokie konkursai vyksta ir jaunimas turi galimybę parodyti ką moka. Sveikinimai laimėtojams ir prizininkams. Kuo tokių konkursų daugiau – tuo geresnė inžinierių karta užaugs. Ačiū organizatoriams – ir linkiu, kad konkursas tik augtų, gal ateityje taps ir tarptautinis!

 

dr. Audrius Senulis, Klaipėdos universiteto Inžinerijos katedros vedėjas

Vasario 25-ąją pakvietėme aukštųjų mokyklų bendruomenes bei įmonių atstovus dalyvauti konkurso “EA-PSM: Neskaičiuok per naktį!” baigiamajame renginyje. Džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo! Baigiamajame renginyje konkurso finalininkai pristatė, kaip jiems sekėsi spręsti pramonės ir energetikos įmonių problemas naudojantis EA-PSM Electric programine įranga! 

Džiaugiamės, jog finaliniame renginyje žodį tarė ir dalyvius pasveikino ir svečiai: LR Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė bei Inovacijų grupės vadovas Žilvinas Danys, AB ,,Orlen Lietuva” Energetikos direktorius Giedrius Dapkevičius, AB “Vilniaus šilumos tinklai” Automatikos ir elektros eksploatacijos skyriaus vadovas Vilius Stanislauskas, UAB ,,Detra Solar” Projektavimo procesų vadovas Modestas Mitkus, AB ,,Klaipėdos vanduo” Energetikos skyriaus vadovas Rokas Macijauskas.

Sveikiname laimėtojus!

1-oji vieta. Gediminas Žilys ir Žygimantas Turskis, Kauno technologijos universitetas. Darbo tema: Saulės elektrinių integravimas į pramonės įmonės elektros tiekimo tinklą (AB ORLEN Lietuva konkursui siūlyta tema).

2-oji vieta. Karolis Dabšauskis, Klaipėdos universitetas. Darbo tema: Relinės apsaugos koordinavimas 10 kV ir 0,4 kV tinkluose (UAB RETAL Baltic Films konkursui siūlyta tema)

3-oji vieta. Viktorija Mišeikytė ir Antanas Savokaitis, Kauno technologijos universitetas. Darbo tema: Saulės elektrinės prijungimas prie ESO tinklo (UAB Elinijos konkursui pasiūlyta tema).

Visi dalyviai apdovanoti konkurso remėjų prizais, o geriausiai pasirodę ir piniginėmis stipendijoms: 1 vieta – 500 Eur, 2 vieta – 300 Eur, 3 vieta – 200 Eur. 

Specialųjį Detra Solar įsteigtą 500 Eur. prizą laimėjo Gediminas Žilys bei Žygimantas Turskis.

Džiaugiamės dalyvavusiais ir laukiame trečiojo konkurso, vyksiančio 2023 m. rugsėjo mėnesį! Daugiau apie konkurso eigą bei taisykles: Konkursas EA-PSM: Neskaičiuok per naktį!

Daugiau konkurso akimirkų:

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Gaukite naujausią informaciją apie Energy Advice organizuojamus mokymus, produktus ir kitas industrijos naujienas.

Paieška