Finišavo konkursas studentams “EA-PSM: Neskaičiuok per naktį!”

Energy Advice - Paslaugos energetiniam ir technologiniam efektyvumui - skaitmeninis dvynys - digitaltwin

Džiaugiamės, jog finišavo pusmetį vykęs konkursas, sukvietęs 26 studentus iš 7 aukštųjų mokyklų, pramonės ir energetikos įmonių specialistus bei globojamas LR Energetikos ministerijos!

Penktadienį (vasario 12 dieną) pakvietėme aukštųjų mokyklų bendruomenes bei įmonių atstovus dalyvauti konkurso “EA-PSM: Neskaičiuok per naktį!” baigiamajame renginyje. Džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo!

Konkurso, startavusio rugsėjo pirmąją, pagrindinė idėja buvo suteikti studentams galiymybę atlikti praktinius darbus naudojantis EA-PSM Electric programine įranga. Konkursu siekiama skatinti studentus naudotis inovatyviais industrijoje naudojamais įrankiais, taip plečiant jų kompetencijas bei gerinant rašto darbų kokybę.

Šaunu, kad tokie konkursai vyksta ir jaunimas turi galimybę parodyti ką moka. Sveikinimai laimėtojams ir prizininkams. Kuo tokių konkursų daugiau – tuo geresnė inžinierių karta užaugs. Ačiū organizatoriams – ir linkiu, kad konkursas tik augtų, gal ateityje taps ir tarptautinis!

 

dr. Audrius Senulis, Klaipėdos universiteto Inžinerijos katedros vedėjas

Prie konkurso, kurį globojo Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija bei Kauno mokslo ir technologijų parkas, aktyviai prisidėjo ir EA-PSM programinę įrangą naudojančių pramonės įmonių atstovai: AB „Ignitis grupė“, AB „ORLEN Lietuva“, Detra Solar, UAB, AB ,,Klaipėdos vanduo”. Įmonės bei LR Energetikos Miniserija pateikė realius uždavinius iš praktikos ir dalyvavo darbų vertinime.

Konkurse užsiregistravo dalyvauti 26 dalyviai iš 7 aukštųjų mokyklų: Vilniaus Gedimino technikos universitetas (4 dalyviai, vadovas dėst. dr. Žydrūnas Čeponis), Kauno technologijos universitetas (6 dalyviai), Klaipėdos universitetas (2 dalyviai, vadovas dėst. dr. Audrius Senulis), Kauno technikos kolegija (7 dalyviai, vadovas dėst. dr. Gediminas Daukšys), Šiaulių valstybinė kolegija (2 dalyviai, vadovas dėst. Marius Kernagis), Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (2 dalyviai, vadovas dėst. Alvydas Mikelionis), Elektrėnų profesinio mokymo centras (3 dalyviai, vadovas dėst. Viktoras Misiovič).

Konkursas pastūmėjo papildomai pagilinti savo žinias šioje sferoje, tai padėjo man augti kaip specialistui bei išmokau ir įgavau naujų įgūdžių.

 

Jaroslavas Berzinas, Kauno technikos kolegijos studentas

Renginio metu žiūrovai turėjo galimybę išrinkti ir labiausiai publikai patikusį pristatymą, kuriuo tapo Minvydo Širvinsko ir Gyčio Nadvaravičiaus iš Kauno technologijos universiteto pristatymas apie Elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrą.

Džiaugiamės, jog finaliniame renginyje žodį tarė ir dalyvius pasveikino ir svečiai: LR Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė, AB ,,Orlen Lietuva” įrengimų priežiūros ir remonto direktorius Viktor Zapolski, UAB ,,Detra Solar” vyresnysis inžinierius Modestas Mitkus, AB ,,Klaipėdos vanduo” Energetikos skyriaus vadovas Rokas Macijauskas.

Dalyvavimas konkurse padeda geriau pažinti viešojo ir privataus kapitalo dalyvių interesus ir požiūrį į inžinerinius bei komercinius dalyvių sprendinius, keičiamasi gerąja patirtimi.

 

dr. Žydrūnas Čeponis, Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Elektros inžinerijos katedros lektorius

Sveikiname laimėtojus!

1-oji vieta. Minvydas Širvinskas ir Gytis Nadvaravičius, Kauno technologijos universitetas. Darbo tema: Elektromobilių įkrovimo stotelių plėtra bei integracija skirstomajame tinkle (LR Energetikos Ministerijos siūlyta tema).

Dalyvavimas konkurse smarkiai praplėtė mano akiratį nagrinėtoje temoje ir suteikė daug žinių apie Lietuvos energetikos sektoriaus tendencijas. Be įgytų žinių šiame konkurse, išmokau dirbti su programa, kuri leidžia įvertinti nuostolius ir atlikti kitus elektros tinklo skaičiavimus kur kas paprasčiau nei tai darant rankiniu būdu.

 

1-osios vietos laimėtojas Gytis Širvinskas, Kauno technologijos universitetas

2-oji vieta. Lukas Liekis, Klaipėdos universitetas, dėst. dr. Audrius Senulis. Darbo tema: Saulės elektrinių modulių integracija į gamyklos pastato elektros tinklą (UAB Detra Solar siūlyta tema)

Dalyvavimas konkurse buvo nemenkas iššūkis, tačiau jo dėka pasisėmiau šiek tiek patirties bei išmokau naudotis EA-PSM Electrical programine įranga, o ir laimėti prizai labai nudžiugino.

 

2-osios vietos laimėtojas Lukas Liekis, Klaipėdos universitetas

3-oji vieta. Karolis Dabšauskis, Klaipėdos universitetas, dėst. dr. Audrius Senulis. Objekto elektros tinklo projektavimas.

Dalyvavimas konkurse suteikė galimybę susipažinti su nauja programine aplinka ir pritaikyti studijų metu įgytas žinias, kurios padėjo atlikti inžinerines užduotis. Todėl rekomenduoju ir kitiems išbandyti savo jėgas šiame konkurse.

 

3-iosios vietos laimėtojas Karolis Dabšauskis, Klaipėdos universitetas

Visi dalyviai apdovanoti konkurso remėjų prizais, o geriausiai pasirodę ir piniginėmis stipendijoms: 1 vieta – 500 Eur, 2 vieta – 300 Eur, 3 vieta – 200 Eur. 

Specialųjį Detra Solar įsteigtą 500 Eur. prizą laimėjo Lukas Liekis (Klaipėdos universitetas), sėkmingai įveikęs įmonės pasiūlytą temą apie Saulės elektrinių modulių integraciją į gamyklos pastato elektros tinklą.

Džiaugiamės dalyvavusiais ir laukiame antrojo konkurso, vyksiančio 2021 m. rugsėjo mėnesį! Daugiau apie konkurso eigą bei taisykles: Konkursas EA-PSM: Neskaičiuok per naktį!

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Gaukite naujausią informaciją apie Energy Advice organizuojamus mokymus, produktus ir kitas industrijos naujienas.

Paieška