Lietuvos pramonė, įskaitant ir elektros skirstymo ir perdavimo tinklus, nuo kitų rinkų (ypač Azijos, Amerikos) skiriasi tuo, jog harmonikų klausimas Lietuvoje dar nėra plačiai žinomas ir analizuojamas. Pramonės įmonės tik dabar pradeda diegti įrangą harmonikų mažinimui, projektuotojai apie harmonikas projektuose kalba mažai, dažniausiai ignoruoja. Skirstomajame bei perdavimo tinkle taip pat dar nėra aiškiai žinomas harmonikų lygis, jo daroma įtaka.

Atsinaujinančiosios energetikos plėtra lemia, jog elektros tinklas plečiasi, dideliais kiekiais prijungiamos saulės, vėjo elektrinės – netiesiniai elektros tinklo elementai, sukeliantys aukštesnio dažnio harmonikas.

Dar viena priežastis, kodėl harmonikos dažnai yra neįvertinamos – gajus įprotis projektuoti perteklinę įrangą. Norint teisingai parinkti įrangą, kuri neperkaistų dėl harmonikų ir veiktų patikimai, reikalingi sudėtingi skaičiavimai, pagal kuriuos turėtų būti parengiama techninė užduotis. Dažnai šie skaičiavimai nėra atliekami ir harmonikų keliamos problemos nėra išsprendžiamos.

Dėl šių priežasčių, harmonikų analizė yra svarbi užduotis. Apie tai kalbėjome balandžio 15 dieną vykusio webinaro metu. Kviečiame susipažinti su webinaro medžiaga.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Tumblr

Taip pat žiūrėkite:

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Gaukite naujausią informaciją apie Energy Advice organizuojamus mokymus, produktus ir kitas industrijos naujienas.

Paieška