Saulės elektrinės būklės priežiūra

Sprendžiamos problemos

Saulės elektrinių gamybos apimtys priklauso nuo daugelio faktorių, įskaitant ir debesuotumą. Neatitikimas tarp prognozuoto ir pagaminto energijos kiekio tampa tiesioginiais nuostoliais ir indikuoja apie elektrinės efektyvumo mažėjimą ar sutrikusį darbą. Norintiems užtikrinti maksimalią grąžą, t.y. maksimizuoti saulės jėgainės elektros energijos gamybą, siūlome Energy Advice IT sprendimą.

Sprendimas

Duomenų nuskaitymas

Informaciją apie saulės elektrinės pagamintą elektros energijos kiekį automatiniais servisais nuskaitoma iš elektros energijos operatoriaus arba kliento duomenų bazės.

Prognozavimas

Energy Advice prognozuoja saulės jėgainės elektros energijos gamybą kiekvienai elektrinės veiklos valandai. Prognozė paremta orų prognozėmis, elektrinės techniniais parametrais, montavimo ypatybėmis.

Rezultato pateikimas

Klientas, esant neatitikimams tarp gamybos ir prognozės, gauna elektroninį laišką, o taip pat informaciją gauna ir atsakingi už eksploataciją asmenys. Kita informacija prieinama per Web naršyklę.

Kodėl šis sprendimas naudingas?

  • Padeda maksimaliai gerai išnaudoti esamą įrangą ir pagaminti didžiausią įmanomą elektros kiekį;
  • Saulės jėgainės prižiūrėjimas automatiniu būdu padeda mažinti įmonėms eksploatacijos kaštus;
  • Padeda įvertinti ar išlaikomi tiekėjų/gamintojų specifikuoti įrangos kokybiniai parametrai (modulių senėjimo greitis, dulkėtumas ir kiti);
  • IT sprendimas padeda nustatyti atsirandančius techninius gedimus iškart ir taip optimaliai panaudoti įrangos garantinio aptarnavimo paslaugą;
  • Įmonei nereikia diegti papildomos įrangos.