shutterstock_123580039

Kaip sumažinti elektros energijos sąnaudas šalčio gamybai?

Pramonėje šalčio gamyba sudaro reikšmingą suvartojamos elektros energijos dalį. Pavyzdžiui, maisto pramonės įmonėse, šaldymo mašinų sunaudojamas elektros energijos kiekis siekia 30%-50% nuo visos elektros energijos, todėl neefektyviai esploatuojant šalčio gamybos sistemą, patiriamos didžiulės papildomos išlaidos elektros energijai.

Plačiau>>


Auditas

Energetinis auditas pramonės įmonėse. Kur slypi neišnaudotas potencialas?

Lietuvos įmonės Europoje yra įvardijamos kaip vienos daugiausiai energijos resursų sunaudojančių vienam produkto ar žaliavos perdirbimo vienetui sukurti ir ES vidurkį lenkia dvigubai. Tai tiesiogiai mažina įmonių konkurencingumą rinkoje ir didina produkcijos savikainą.

Plačiau>>

Atsinaujinančių išteklių elektrinių prijungimo iššūkiai

Paskutiniuosius penketą metų vyko intensyvi vėjo elektrinių, o vėliau saulės elektrinių plėtra. MB Energy Advice bendradarbiauja su įmonėmis, kurių vadovai, bei inžinierinis – techninis personalas, spręsdami elektrinių prijungimo prie elektros tinklų klausimus, susidūrė su bendrojo pobūdžio ar specifine, liečiančia techninę politiką problematika. Apibendrinant sukauptą patirtį, šiuo straipsniu skirsime dėmesį technologiniams elektrinių prijungimo klausimams.

Plačiau>>

PAC world conference

Sampled Value Simulation Quality Influence on Reliability of Protection and Automation

Energy Advice dalyvavo šeštoje PAC World 2015 konferencijoje apie relinę apsaugą, automatiką ir valdymą, kuri vyko Glazge Jungtinėje Karalystėje birželio 29 – liepos 2 dienomis.  Įmonės atstovai buvo vieni iš pranešėjų. Kviečiame susipažinti su straipsniu.

Plačiau>>

 

 

feat

Aukštesniųjų harmonikų tinkle modeliavimas ir skaičiavimas

Idealiam elektros tinkle kuriama tobula įtampos sinusoidė, tačiau realybėje taip nėra. Kiekvienam tinkle įtampos ir srovės sinusoidės yra iškraipomos. Šios deformacijos yra vadinamos harmoniniais iškraipymais. Ankščiau į šį reiškinį buvo ne taip dažnai atsižvelgiama, tačiau dabar, kai yra svarbu užtikrinti elektros kokybę, išlaikant įtampos sinusoidiškumą, atidžiai žiūrima į aukštesniąsias harmonikas. Žinant jas, galima parinkinėti įvairias apsaugos priemones, kaip pasyviuosius ar aktyviuosius filtrus, taip užtikrinant elektros kokybę.

Plačiau>>